Om hotellet
Hotel Timoulay & Spa Agadir är ett litet välskött hotell med gästvänlig och välkomnande personal. Som namnet avslöjar finns här ett fint spa där du kan välja mellan flera välgörande behandlingar. På hotellet finns också ett trevligt poolområde, med en pool som är uppvärmd vintertid. Från Hotel Timoulay & Spa Agadir har du gångavstånd till Agadirs fina, breda strand.
Övrig information
- Byggt: 2006
- Renoverat: 2013 (poolområdet)
- Byggnader: 3
- Våningar: 5
- Rum/lägenheter: 58
- Hiss
- Reception
- Tvättservice mot avgift
Internet
- Wifi på hela hotellet ingår
- Wifi i rummet/lägenheten ingår
Vår service på resmålet
Ving har ingen personal i Marocko men du kan ringa till oss dygnet runt om du behöver hjälp.
Viktigt att veta
För att din semesterresa ska bli så lyckad som möjligt är det viktigt att du läser informationen under Viktigt att veta. Här har vi samlat generell information som ger dig rätt förväntningar inför resan.
Skatter och avgifter
De marockanska myndigheterna har infört en turistskatt på övernattningar. På samtliga hotell och lägenhetshotell tas det ut en extra skatt. Barn under 2 år är undantagna från turistskatt. Skatten betalas direkt till hotellet på plats.
Pris per person och natt:
1-4,5 euro, beroende på hotellets klassificering.
Observera att Vings klassificering av hotell kan skilja sig från den officiella klassificeringen av hotellet, som är den som utgör grunden för skattens storlek.
Officiell klassificering saknas



