Om hotellet
Apartamentos Palm Garden har ett fint läge nära både stranden och centrum i Jandia. Hotellet är byggt i terrassform, vilket gör att många av lägenheterna har bra ljusinsläpp och utsikt över omgivningarna. På tredje våningsplanet finns en solterrass med uppvärmd pool, där du kan njuta av sköna bad och soliga dagar. I poolen finns även en grundare del som passar bra för lite äldre barn som vill leka och roa sig.
På hotellet finns en bufférestaurang där du kan äta både frukost- och middagsbuffé, om du väljer att boka ett måltidspaket. Vill du hellre variera dina måltider finns det flera restauranger på bekvämt gångavstånd från hotellet, vilket gör det enkelt att prova olika alternativ under vistelsen.
Apartamentos Palm Garden erbjuder enkla lägenheter med balkong eller terrass, där du kan koppla av och ta in omgivningarna efter en dag på stranden eller i stan.
Hotellet hette tidigare Palm Garden by LIVVO.
Övrig information
På våning 10 finns lägenheter men Ving har inte dessa i vårt kontrakt.
- Byggt: 1986
- Renoverat: 2006
- Byggnader: 1
- Våningar: 10
- Rum/lägenheter: 295
- Hiss (till våning 9)
- Reception
- Bagagerum
- Tvättomat mot avgift
- Parkering finns inte i närheten av hotellet
Internet
- Wifi på hela hotellet ingår
- Wifi i rummet/lägenheten ingår
Vår service på resmålet
Ving har ingen personal på Fuerteventura men du kan ringa till oss dygnet runt om du behöver hjälp.
Viktigt att veta
För att din semesterresa ska bli så lyckad som möjligt är det viktigt att du läser informationen under Viktigt att veta. Här har vi samlat generell information som ger dig rätt förväntningar inför resan.
Hotellets officiella klassificering är 2.



