Om hotellet
Royal Eagle är ett charmigt hotell i en byggnad från 1890-talet med ett centralt i Paddington, inom gångavstånd till bland annat grönskande Hyde Park och shoppinggatan Oxford Street. Här bor du i ljusa rum för upp till fyra personer, och vill du starta dagen på bästa sätt kan du lägga till frukost på din resa.
I hotellets bar serveras lättare rätter och uppfriskande drycker i en avslappnad miljö. I området runt hotellet hittar du även ett stort urval av restauranger för både lunch och middag så här har du aldrig långt till mat och dryck.
Royal Eagle är ett perfekt val för dig som vill uppleva det bästa av London med ett bra läge till ett attraktivt pris, och med närhet till Paddington Station som har direktförbindelse med Heathrow.
Övrig information
En mindre summa dras i deposition vid ankomst till hotellet för att täcka eventuella extra kostnader eller skador.
- Byggt: 1890
- Renoverat: 2004
- Våningar: 5
- Rum/lägenheter: 119
- Hiss
- Reception
- Bagagerum
- Parkering på allmän parkering
Internet
- Wifi på hela hotellet ingår
- Wifi i rummet/lägenheten ingår
Vår service på resmålet
Ving har ingen personal i London men du kan ringa till oss dygnet runt om du behöver hjälp.
Viktigt att veta
För att din semesterresa ska bli så lyckad som möjligt är det viktigt att du läser informationen under Viktigt att veta. Här har vi samlat generell information som ger dig rätt förväntningar inför resan.
Hotellets officiella klassificering är 3.



